شهرداری ها ممکن است مشتری نداشته باشند ولی ساکنین یک شهر همه به نوعی کاربران سایت هستند. امروزه افراد ترجیح میدهند به جای مراجعه حضوری، به وب سایت یک سازمان یا نهاد مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود در مورد خدمات، رویدادها، تغییرات و قوانین جدید را دریافت کنند.
به همین دلیل طراحی سایت شهرداری امری بسیار مهم بوده و نیازمند دقت و وجود آن تبدیل به یک ضرورت برای شهرداری ها شده است.

نکات مهم برای اینگونه وبسایت ها از نظر شرکت تجارت مبین اندیشه پرداز(الوند آی تی
کاربران سایت های شهرداری عموماً با هدف انجام کار خاصی وارد اینگونه سایت ها میشوند، پس طراحی سایت اختصاصی شهرداری باید بیشتر از داشتن ظاهر و گرافیک زیبا، کاربردی بوده و با هدف رساندن هر چه سریعتر کاربر به هدفش طراحی شود. با قرار دادن مهمترین آیتم ها و خدمات و پربازدیدترین ها در صفحه اصلی سایت سعی کنید صفحه اصلی سایتتان کاربرپسندتر شود.

همانطور که وب سایت شهرداری باید حاوی آخرین اخبار و اطلاعات در مورد قوانین شهری باشد در کنار اینها باید شماره تماس های ضروری و فوریتی مانند شماره پلیس، آتش نشانی، بیمارستان ها، اطلاعات راه ها و جاده ها و … را در وب سایت ارائه شوند.

وب سایت شما تنها برای شهروندان ساکن شهرتان نیست بلکه میتواند منبع مفیدی برای توریست ها و بازدیدکنندگان شهرتان یا حتی سرمایه گذاران نیز باشد. پس با قرار دادن نقشه های مختلف از شهر، مکان های مهم و پروفایل و اطلاعات انجمن های مختلف موجود در شهر سعی کنید این دسته از کاربران را هم جذب کرده و راضی نگه دارید.

یکی از مهمترین مسائل در طراحی سایت شهرداری ایجاد امکان تعامل کاربر با سایت میباشد. از طریق روش های زیر میتوانید تعامل کاربر را با سایت بیشتر کنید:
•    شبکه های اجتماعی: قرار دادن اخبار، تصاویر و اطلاعات جدید در شبکه های اجتماعی علاوه بر سایت و قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی در سایت
•    انجمن های گفتگو: انجمن های گفتگو جایی هستند که کاربران با ثبت نام در آن ها میتوانند در مورد موضوعات مختلف با یکدیگر صحبت کرده و سؤالات و مشکلاتشان را مطرح کنند. با ایجاد انجمن در سایت شهرداری هم باعث تعامل بیشتر کاربران با سایت میشوید و هم امکان طرح کردن سؤال و مشکلاتشان را به صورت راحتتر و سریعتر فراهم میکنید.
•    برگزاری نظرسنجی:  برگزاری نظرسنجی در سایت در مورد تغییرات، خدمات و موضوعات مرتبط با شهروندان
•    امکان ارسال فرم:  کاربران باید بتوانند همچنین از طریق ارسال فرم در سایت با شما در ارتباط باشند. این فرم ها میتوانند با اهداف مختلفی باشند مثلاً فرم استخدام یا فرم درخواست برای خدماتی خاص و…
•    نظرات:  ایجاد امکان ارسال نظر در قسمت اخبار سایت یا وبلاگ سایت

یکی از مهمترین آپشن ها برای کاربران سایت به خصوص سایت هایی با اطلاعات زیاد که پیوسته آپدیت میشوند مثل سایت شهرداری، امکان جستجو در سایت میباشد. به این ترتیب کاربران پس از ورود به سایت به راحتی و بدون سردرگمی از طریق این آپشن اطلاعات مودر نیاز خود را جستجو میکنند و زودتر به هدفشان میرسند.

همانطور که وب سایت شهرداری باید حاوی آخرین اخبار و اطلاعات در مورد قوانین شهری باشد در کنار اینها باید شماره تماس های ضروری و فوریتی مانند شماره پلیس، آتش نشانی، بیمارستان ها، اطلاعات راه ها و جاده ها و … را در وب سایت ارائه شوند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]